MiniEuropa 2020.

10Na Warszawskim Torwarze w dniach 6-8 marca odbyły się po raz 16, międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym dzieci i młodzieży MiniEuropa 2020.

W zawodach udział wzięli łyżwiarze w wieku od 7 do 18 lat. W XVI MiniEuropa 2020 wystartowało około 160 zawodników, reprezentujących 32 kluby z 8 państw.
Zawody MiniEuropa są od kilkunastu lat jedną z największych imprez łyżwiarskich w Europie.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Pana Andrzej Kraśnickiego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaś organizatorem był MUKS Euro6 Warszawa.

Soliści i solistki z UKS?Szóstka? Elbląg prezentowali się znakomicie, zdobywając doskonale miejsca.

Wyniki Elbląskich łyżwiarzy:

Solistki:

• Alicja Lipińska – 13 miejsce – klasa brązowa U9,
  • Antonina Witkowska – 22 miejsce – klasa brązowa U9,
  • Maria Ufnalewska – 19 miejsce – klasa srebrna U11,
  • Natalia Lipińska – 21 miejsce – klasa srebrna U11,
  • Apolonia Bałaszkiewicz – 22 miejsce – klasa srebrna U11,
  • Maria Jankowska – 13 miejsce – klasa złota.

Soliści:

• Michał Kamiński – 3 miejsce – klasa brązowa U9,
  • Alan Andrearczyk – 4 miejsce – klasa srebrna U11.

Gratulujemy wyników zawodnikom i trenerom Pani Beacie Kukowskiej i Pani Teresie Bekisz.