Złoty medal na Mistrzostwach Polski

W dniach 18-19.06.2022 odbyły się drugie w historii Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików w jeździe figurowej na rolkach. W tym samym czasie rozgrywane były również zawody jazdy figurowej na rolkach oraz na wrotkach w ramach Pucharu Arum AZS.

W zawodach wzięło udział blisko 120 solistek i solistów startujących na rolkach figurowych, blisko 20 solistek i solistów na wrotkach oraz kilka zespołów jazdy synchronicznej. Wydarzenie miało miejsce w Brwinowie i zgromadziło liczną publiczność. Można było je również oglądać na żywo na kanale youtube.UKS ?Szóstka? Elbląg reprezentowało aż siedemnaście zawodniczek, z czego cztery startowały w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików a pozostałe w Pucharze Arum AZS . Udało się zdobyć aż 9 medali!!! Oto wyniki szczegółowe: Mistrzostwa Polski:Advance Novice: Julia Gierszewska – 1. miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików: Basic Novice: Dominika Bejerska – 5. Miejsce, Nadia Leonowicz – 8. miejsce Cubs: Nina Leonowicz – 7. miejsce Puchar Arum AZS: Dywizja Silver:Junior: Aleksandra Kulesza ? 4. miejsce Intermediate Novice: Natalia Leonowicz ? 2. miejsce Cubs: Antonina Witkowska ? 1. miejsce Chicks: Michalina Dębska ? 2. miejsce Dywizja Recreational: Junior: Martyna Miros ? 1. miejsce, Julia Bejerska ? 5. miejsce, Weronika Dolega ? 10. miejsce Cadet: Nadia Groblewska ? 3. miejsce Debs: Zuzanna Ośka ? 1. miejsce, Julia Pitszelis ? 3. miejsce, Amelia Barwińska ? 4. miejsce Dywizja Beginners: Cadet: Lena Cacko ? 6. miejsce Benjamin: Gabriela Mazurkiewicz ? 3. miejsce Kadra trenerska UKS ?Szóstka? Elbląg ? Beata Kukowska i Natalia Śnigier

This entry was posted in Wiadomości klubowe. Bookmark the permalink.

Comments are closed.