PUCHAR RUMI w jeździe figurowej na rolkach

Siedem pucharów i dziesięć medali dla elbląskiej ?Szóstki?! Aż dziesięć razy stawali zawodnicy sekcji rolkarskiej UKS ?Szóstka? Elblag na podium w czasie zawodów rolkarstwa figurowego Wiosenny Puchar Rumi, zorganizowanych przez Klub Jazdy Figurowej ?Spin on Rolls? oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Rolkarze przywieźli aż siedem pucharów. To ogromny sukces i potwierdzenie wysokich umiejętności zawodników, ciężkiej pracy pod okiem trenerów Beaty Kukowskiej, Joanny Śnigier i Natalii Śnigier. Wiosenny Puchar Rumi były to pierwsze zawody rolkarstwa figurowego po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. Stanowiły ogromny sprawdzian zarówno dla organizatorów, jak i trenerów oraz zawodników przed planowanymi Mistrzostwami Polski. Celem było uzyskanie kwalifikacji punktowej do startu w Mistrzostwach Polski i został on w pełni osiągnięty. Elbląscy zawodnicy będą mogli powalczyć o tytuł Mistrza Polski już w czerwcu. Soliści i solistki rywalizowali w kategoriach Elite, Silver, Recreational i Beginners i uzyskali następujące miejsca:

1st Elite: Soliści Advance Novice – Kamil Grabkowski ? Solistki Intermediate Novice – Julia Gierszewska ? Solistki Cubs – Dominika Bejerska ? 2nd Silver: Soliści Junior – Jan Gierszewski ? Solistki Junior – Aleksandra Kulesza ? Solistki Intermediate Novice B – Natalia Leonowicz ? Solistki Basic Novice A – Nadia Leonowicz ? Solistki Cubs – Nina Leonowicz ? 3rd Recreational: Solistki Junior – Martyna Miros – 5?? Solistki Novice – Julia Bejerska ? 4th Beginners: Solistki Cadet – Zofia Kolenda ?

Cieszy, że Sekcja Rolkarska UKS ?Szóstka? Elbląg rozwija się tak prężnie w naszym mieście i co roku przybywa nowych pasjonatów tego sportu. Jazda figurowa na rolkach jest świetną alternatywą dla łyżwiarstwa figurowego w sytuacji ograniczonej dostępności lodu a jest równie piękna i widowiska i można uprawiać ją przez cały rok. Klub od niedawna prowadzi szkółkę rolkarską i zaprasza dzieci i młodzież do wypróbowania tej aktywności.

This entry was posted in Wiadomości klubowe. Bookmark the permalink.

Comments are closed.